PORUBAJK 2024 včetně rozšíření o běh se bude konat v sobotu 27. dubna 2024.

Těšíme se na Vaši účast.

Porubajk 2023, slunce všude, kam se podíváš

Sobotní Porubajk je minulostí. Jako už patnáctkrát zde krátce zhodnotíme právě proběhlý ročník. V duchu motta závodu není hlavním cílem přitáhnout co nejvíce špičkových profíků, nicméně jsme moc rádi přivítali ve startovním poli 68 km trasy cyklokrosového reprezentanta Kubu Římana, který ovšem patří ke kmenovým porubajkerům. Už jako středoškolák patřil k oporám týmu Gymnázia Olgy Havlové, který několikrát bral nejvyšší příčku. Sice ve Vojtěchu Neradilovi našel po většinu trasy důstojného parťáka, ale v poslední čtvrtině trasy, ve výjezdu na Vaňkáč se odpoutal a do cíle vítězně dorazil s téměř dvouminutovým náskokem. V ženské kategorii byla situace mnohem jednoznačnější, Bára Prudková jela svůj vlastní závod a už krátce po startu nebylo o vítězce pochyb.

Na ostatních trasách a kategoriích se odehrávaly desítky obdobných příběhů, každý, kdo se postavil na start si jel svůj příběh, s vlastními soupeři kolem sebe a snad poprvé v tomto roce i s hřejivým sluncem nad hlavou. I díky počasí letos akce vyšla na jedničku a do cíle bez větších újem letos dojeli všichni startující, kterých již bylo znatelně více než loni a tak věřme, že snad se již vracíme k nedávno minulým časům.

Fotky, videa Porubajk 2023

Postupně se dočkáte fotek a videí z celého závodu. Zatím je spousta fotek dostupná na facebooku

Oficiální klip z letošního Porubajku

Pořadatelské fotky z letošního závodu...ze startu

Pořadatelské fotky z letošního závodu...z trasy

Pořadatelské fotky z letošního závodu...z cíle a vyhlášení

Foto ÚMOb Poruba - Jiří Birke

Foto Martina Dedka z porubského lesa

TV POLAR, reportáž z akce

Starty všech tří tras - divácké video Dalibor Dadoxo

Video z 68 km trasy z hrudní kamery. Super zážitek ! Jan Menšík a.k.a. Kroměřížské bajker

38 km trasa, krátké video z hrudní kamery od Richarda

Porubajk 2023 trasa 68km. Hýlov, 11. km. Časosběr mobilem na Hýlově.

Výsledky Porubajk 2023

Kompletní výsledky Porubajku 2023NOVINKA PORUBAJKU 2023


Shodou šťastných náhod se letos nezávislou součástí PORUBAJKU stává chritativní běh na 5,2 km, pořádaný nadačním fondem Křídla dětem.Jeho dospělí účastníci budou moci být součástí RODINNÝCH týmů v rámci týmových soutěží PORUBAJKU a zároveň přispět na dobrou věc.

Startem běhu bude odstartována jarní sbírka Nadačního fondu Křídla dětem, která má za cíl splnit přání ze seznamu potřebných dárečků nebo pomůcek každého jednotlivého dětského oddělení. Seznamy jednotlivých oddělení si můžete prohlédnout ZDE. Pokud se rozhodnete Jarní sbírku podpořit, můžete s námi běžet, můžete Vámi vybraný dáreček koupit a přinést jej k nám na stánek, nebo přispět libovolnou finančním částkou. Se všemi vybranými dárečky i finančními prostředky naložíme spravedlivě, pokud na některém oddělení bude nadbytek, obdarujeme i děti na dalších odděleních. Předchozí sbírky, fotky a videa z předávání si můžete prohlédnout ZDE . Část finančních prostředků z veřejné sbírky charitativního běhu přispějeme na veřejnou sbírku Městského obvodu Poruba Srdce pro Porubu.